TBMM eski Başkanı Kahraman: “3 kıtada, 7 denizdeydik. Yine öyle olacağız”

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak için geldiği Afyonkarahisar’da, belediyenin fuar alanındaki halk ekmek fabrikasının açılışında yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğin önemine dikkati çekerek ayrışmaların yanlış olduğunu söyledi.

Üretimde özel teşebbüslerin önünün kesilmemesi gerektiğini dile getiren Kahraman, şöyle konuştu:

“Halkın teşebbüsünün önünü kesmeden devletle beraber yürümek ve gitmek lazım. Yeni yüzyıl Cumhurbaşkanı’mızın dediği gibi ‘Türkiye Yüzyılı’ olacak ve daha ötelere gideceğiz inşallah. İyi bir Cumhurbaşkanı’na sahibiz, bir dünya liderine sahibiz. Kıymetini bilmemiz lazım.”

“EN ÖTEYE GİDECEĞİZ”

Kahraman, Türkiye’nin gelişmişlik anlamında geldiği noktaya vurgu yaparak, yapılan çalışmaları anlattı.

Türkiye’nin gelişmeye devam edeceğini belirten Kahraman, “Biz, Osmanlı’nın, Selçuklu’nun devamıyız. İlk 2 bin kilometre karedeydik, yaklaşık 20 milyon kilometrekareye çıktık. 3 kıtada, 7 denizdeydik. Biz muhteşem bir devlettik. Yine öyle olacağız. Birlik içerisinde yürüyeceğiz. Ekmek mi? Yapacağız. Teknik mi? En öteye gideceğiz. Füze mi, menzil mi? Çok şeyler yapacağız. Bazı hususlardaki gelişmeyi tabii devletimiz açıklamayabilir ama çok ileriye gittiğimiz noktalardayız. Bunun kadrini bilelim. Mahalli hadiselerle uğraşmayalım. İnsan gölgesiyle dövüşmemeli.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x