SPK’dan iki şirketin halka arzına onay

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Koza Polyester Sanayi ve Ticaret ile CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret’in halka arzına izin verdi.

Dün gece yayımlanan SPK bültenine göre Koza Polyester’in halka arzı sermaye artırım ve ortak satışı yöntemiyle yapılacak. Halka arzda sermayenin 216,2 milyon liraya yükseltilmesi kapsamında ihraç edilecek 23,2 milyon lira ve 21,2 milyon lira nominal tutarda mevcut ortaklar Sait Akınal ve Suat Akınal’a ait hisseler satılacak.

1 lira nominal bedelli hisse 24,5 liradan halka arz edilirken, tüm hisselerin satılması halinde halka arz büyüklüğü 1,1 milyar lira olacak.

CVK Maden İşletmeleri’nin halka arzı da sermaye artırım ve ortak satışı yöntemiyle yapılacak. Halka arzda sermayenin 42 milyon liraya yükseltilmesi kapsamında ihraç edilecek 7 milyon lira ve 1.4 milyon lira nominal tutarda mevcut Begüm Çevik’e ait hisseler satılacak.

1 lira nominal bedelli hisse 105 liradan halka arz edilirken, tüm hisselerin satılması halinde halka arz büyüklüğü 882 milyon lira olacak. (REUTERS)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir