Bu Altcoin Balinaları Uyandı: Büyük Bir Şey Olabilir!

Popüler bir analiz firması olan Santiment, altcoin projesi Chainlink (LINK) hakkında bir veriye dikkat çekti. Platform, LINK’teki balina hareketlerine işaret etti. İşte detaylar…

Santiment, popüler altcoin projesine dikkat çekti

Blockchain analitik firması Santiment, bu sabah Chainlink (LINK) ile ilgili bir şeyler olabileceğini tweetledi. Analitik firması resmi Twitter sayfası @santimentfeed’de LINK ile yapılan 3 büyük balina işlemi olduğunu paylaştı. Tweet ayrıca, bu işlemlerin Cuma gününün son saatlerinde birbirinden 11 dakika arayla gerçekleştiğini de sözlerine ekledi. Tweet’e göre bu 3 işlemde işlem gören toplam dolar tutarının 79,7 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

Santiment’in verilerine göre, toplam 11,6 milyon LINK’in taşındığı Cuma günkü işlemler, 2023’ün en büyük 5 işleminden 3’ünü oluşturmakta. Bu balina işlemlerinin LINK’in fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olmuş gibi görünüyordu. CoinMarketCap, LINK fiyatının son 24 saatte yüzde 1,08 arttığını gösteriyor. Ayrıca LINK, iki kripto piyasası lideri Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) karşı sırasıyla yüzde 1,13 ve 0,84 oranında güçlendi. Sonuç olarak, LINK’in fiyatı, yazının yazıldığı tarihte 6,92 dolardan işlem görüyor.

LINK fiyatında son durum nedir?

LINK konsolidasyon kanalında 6.76 ile 6.97 dolar arasında işlem görüyor. LINK’in fiyatı, son 24 saat içinde konsolidasyon kanalının üzerine çıkma girişiminde bulundu, ancak 4 saatlik seansı 6,915 dolardan kapatma hamlesini yaptıktan kısa bir süre sonra direnç seviyesi tarafından reddedildi. Traderların önümüzdeki 24-48 saat içinde LINK için uzun bir pozisyona girmeden önce, LINK’in fiyatının üstesinden gelmesi gereken birçok teknik engel var. Birinci engel, yukarıda bahsedilen konsolidasyon kanalının üst sınırıdır. Bir sonraki engel, şu anda altcoin fiyatı için bir direnç seviyesi görevi gören LINK’in 4 saatlik grafiğindeki 9 EMA çizgisi gibi görünüyor.

Bu sırada ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase, Base adlı yeni Ethereum (ETH) katman-2 projesi için merkezi olmayan oracle ağı Chainlink’ten (LINK) gelen fiyat akışlarını kullanıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Base, Blockchain ölçeklendirme çözümü Optimism (OP) tarafından desteklenen Coinbase’in layer-2 ağıdır ve test ağı geçen ayın sonlarında piyasaya sürülmüştür. Base, Ethereum, Optimism gibi Ethereum layer-2’leri ve Solana (SOL) gibi diğer alternatif layer-1’lerle uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.

Chainlink’e göre, fiyat akışları artık Base test ağında yayında. Base ayrıca, geliştiricilere sunulan Chainlink verilerini ve hizmetlerini daha ucuza sağlamak için tasarlanan Chainlink SCALE programına da katılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir