Bakanlarla fotoğrafları ortaya çıkan iş insanının tecavüz ettiği iddia edilen 17 yaşındaki çocuk konuştu: Unutamıyorum, halen kabûs gibi aklımdan geçiyor

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, bugünkü yazısında, gazeteci Barış Pehlivan ile çıkardıkları “SS” adlı kitapta yer verdikleri tecavüz soruşturmasının davacısı olan E.M.’nin yeni açıklamalarına yer verdi.

Gazeteci Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’nun kitabı “SS”de yer alan bilgilere göre, AKP’den daha önce milletvekili ve belediye başkan adayı olmak için başvuran iş insanı Sadullah Alagöz, bir çocuğa tecavüz soruşturmasında şüpheli olarak yer aldı. Kitapta, Alagöz’ün Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık başta olmak üzere devlet erkanıyla poz verdiği fotoğraflara dikkati çekilmişti.

Terkoğlu bugünkü yazısında, “Önce dava dosyalarında ifadesini okuduğumuz E.M’ye ulaştık. Söyledikleri bizim de gözümüzü yaşarttı. Haberlerden sonra ilk kez nefes almıştı. Ama yaşadıklarını unutamıyordu” diyerek E.M.’nin şu açıklamasını aktardı:

“Size teşekkür ederim. Annemle oturuyoruz kalkıyoruz, size dua ediyoruz. Siz olmasaydınız bunların hiçbiri olmazdı. Artık sadece adaletin yerini bulmasını istiyorum. ‘Tutuklandı’ haberini bekliyorum. Tüm zorlukları ben çektim. Kaç kez ifade verdim. Doktora götürüldüm, muayene edildim. Sonra yurda verdiler. Sahiden orada durumum çok zordu. Unutamıyorum, halen kabûs gibi aklımdan geçiyor.”

Terkoğlu ayrıca, Alagöz, E.M’nin şikâyetinin ardından ortak bir tanıdıklarıyla aileye mesaj gönderdiğini, “Benim 10 tane avukatım var, bana hiçbir şey olmaz, dava bile açılmaz” diyerek gözdağı verdiğini, ardından da “Onları sınır dışı ettireceğim” diyerek tehdit ettiğini ileri sürdü.

“Alagöz’ün adının karıştığı Ankara Adliyesi’nde ondan fazla dosya var”

Terkoğlu, ayrıca Alagöz’le ilgili kendisine gelen telefonlarda iddia edilen suçlamaları şöyle anlattı:

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir